Інформація / Як забезпечити стабільну роботу стрічкової пили

 

Правильне поводження зі стрічковою пилою і її використання відповідно до рекомендацій виробника гарантує довготривалий термін служби. Окрім того, це забезпечує високу точність розпилу.

Щоб підібрати стрічкову пилу, яка найкраще відповідатиме потребам вашого виробництва, рекомендуємо обговорити наявні рішення з фахівцем компанії Wood-Mizer. Разом ви зможете знайти правильні пили для вашого верстата.

Найчастішою причиною низької продуктивності пили є помилки під час підготовки й експлуатації. Переважна більшість із наведених нижче проблем ніколи не турбуватиме деревообробників, які користуються пилами Wood-Mizer, заточеними й розведеними у фірмовому сервісному центрі "Re-Sharp". Wood-Mizer використовує сучасне обладнання, а також багаторічний досвід роботи, що у поєднанні гарантує високу якість підготовки леза та забезпечує оптимальний термін його служби.

Варто звернути увагу на деякі проблеми, пов'язані з погіршенням працездатності пили:

 • мала швидкість подавання у процесі розпилювання;
 • неправильна геометрія леза;
 • неправильне розведення зуба;
 • надмірне налипання смоли на зубах;
 • занадто низьке розташування точки розведення зуба: якщо точка перегину, в яку впирається штовхач розвідного пристрою, розташована занадто низько, й одночасно із зубом вигинається частина тіла пилки (у результаті при розпилюванні виникає «хвиля», котра різко обмежує швидкість подавання), то це призводить до передчасної появи тріщин на пилі.

Десять способів поліпшити міцність леза:

 1. Використовуйте сервіс "Re-Sharp" компанії Wood-Mizer, що гарантує повторюваність загострення й забезпечує високі параметри роботи пилки. Застосування спеціалізованих загострювальних автоматичних пристроїв на основі CBN технології з борозоновими шліфувальними кругами, а також розвідних пристроїв із числовим програмним керуванням створюють умови для забезпечення найвищої якості розпилки та довгого терміну служби стрічкової пили.
 2. Звертайте увагу на деталі у процесі розпилу. Оператор повинен контролювати кілька ключових параметрів, такі як натяг пили, швидкість подавання, налаштування ширини розпилювання, якість і чистота розпилюваного матеріалу. З огляду на ці фактори, оператор здійснює розпил на оптимальній швидкості й із високою якістю розпилювання.
 3. По можливості використовуйте більші колоди. Що менший діаметр колоди, то більше операцій треба виконувати, позиціонуючи її на станині верстата. Найефективніше працювати із колодами діаметром від 40 до 70 см, корисний вихід пиломатеріалів з яких оптимальний.
 4. Вивчайте особливості різних порід деревини. Основною відмінністю порід деревини є щільність. Хвойні породи мають нерівномірну щільність (сучки, смоляні кишеньки) і потребують використання різної геометрії зуба пили порівняно із твердими породами деревини. Використовуйте правильний профіль зуба – це підвищує ефективність, якість і швидкість різання.
 5. Контролюйте вологість матеріалу. Коли колоди висихають, їхня щільність змінюється, а це потребує правильного вибору розведення зуба й відповідної швидкості різання.
 6. Очищайте колоди. Бруд, камені, пісок та інші сторонні матеріали, які можуть бути на колоді, затуплюють лезо. Тупе лезо не може якісно пиляти. Зниженням швидкості подавання цю проблему не вирішити. Одне з ефективних рішень – застосування дебаркера компанії Wood-Mizer, котрий знімає шар кори безпосередньо перед входом стрічкової пили в деревину.
 7. Експлуатуйте пилку тільки в рекомендованому діапазоні сили натягу. Належна сила натягу пилки важлива для оптимальної швидкості, продуктивності і якості різання, а також для терміну служби леза.
 8. Перевіряйте стан плаваючих ременів на шківах, по яких обертається пилка. Зношені ремені (товщиною менш 1 мм) не можуть запобігти контакту леза з металевим шківом, що призводить до передчасного розриву пилки. Крім того, життя пилки скорочується через надмірну вібрацію, що виникає через накопичення тирси на ременях або між ременем і шківом.
 9. Розпилюйте на максимально можливій швидкості подавання. Швидкість розпилу має бути максимально можливою для збереження прямої геометрії розпилювання. Різання на заниженій швидкості призводять до того, що пила обертається на шківах вхолосту, залишаючись на тому ж місці в колоді. Це знижує продуктивність праці та скорочує термін служби леза.
 10. Перевіряйте налаштування верстата. Відповідно до інструкції необхідно регулювати шківи, напрямні ролики і стежити за станом станини. Це слід робити регулярно, відповідно до рекомендацій виробника.